مرغ درسته تو فر

مواد لازم :

مرغ یک عدد

پیاز یک عدد

گوجه فرنگی یک عدد

نمک و آبلیمو زعفران و کره به میزان لازم

طرز تهیه :

با کمک یک چوب کباب تمام بدن مرغ را سوراخ سوراخ می کنیم .مقداری آب نمک درست می کنیم و مرغ را به مدت یک ساعت تو آب نمک می خوابونیم .بعد درش میاریم میذاریم کمی آبش بره اگر آب نمک خیلی غلیظ نباشه لازم نیست بعد این مرغ را بشوریم .

پیاز پوست کنده را از وسط نصف می کنیم و درون شکم مرغ میذاریم گوجه را هم درسته میذاریم و دوپای مرغ را به هم می بندیم همچنین دو تا دستاش را .

مرغ را درون یک ظرف پیرکس یا هر ظرفی که مد نظر هست قرار میدیم بهتره که ظرفمون حتما لبه داشه باشه روی سینه مرغ را فویل می کشیم چون سینه خیلی سریعتر از ران میپزه .

ظرف حاوی مرغ را در طبقه وسط فر با حرارت ۱۸۰ درجه سانتیگراد میذاریم حدودا ۲ ساعت هر چی مرغ درشت تر باشه مدت زمان بیشتری احتیاج هست .

احتیاجی به اضافه کردن آب نیست چون مرغ خودش آب میندازه هر ۲۰ دقیقه یک بار مرغ را در میاریم و آب و روغنی را که دورش جمع شده به کمک قاشق روی مرغ میریزیم و دوباره فویل را میذاریم و در فر قرار میدیم .اگر احیانا این آب قبل از پختن مرغ تمام شد که خیلی بعیده کمی آب جوش به ظرف اضافه می کنیم.

بعد از پخت مرغ فویل را بر میداریم روی اون را با برس آبلیمو و کره و زعفران میزنیم و اجازه میدیم که کل پوست مرغ تو فر برشته بشه و به رنگ دلخواه در بیاد .

مرغ را با همون ظرف میشه سرو کرد یا در یک ظرف دیگه گذاشت و از سس خوشرنگی که درست شده روی اون داد.

بفرمائید مرغ ما آمادست .

موضوعات مرتبط: انواع خوراک با گوشت و مرغ و میگو و ماهی (19)

نوشته شده در یکشنبه نوزدهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 14:23 توسط شاپرک|      قالب ساز آنلاین