کار ورق طلا روی شیشه


دوستان گلم این کار ورق طلا روی ظروفی هست که شفاف هستند امیدوارم به دردتون بخوره من توضیحات را میدم اگه سوالی بود در خدمت هستم .
 
مواد لازم :


یک ظرف شفاف


شابلون مورد علاقه


چسب ورق طلا


ورق طلا


رنگ آکرولیک ترنسپرنت


رنگ آکرولیک معمولی


وارنیش دو جزئی
 
 
 
 
این کار پشت ظرف انجام میشه حالا با چسب کاغذی شابلون را پشت کار ثابت کنید و مقداری چسب ورق طلا که رنگش سفید هست را توی یک ظرف بریزید.
 
 
 
حالا با یک تکه اسفنج چسب را بصورت ضربه ای روی کار بزنید احتیاج نیست این کار را خیلی رو هم رو هم انجام بدین چون کار را خراب می کنه.
  
 
حالا بذاریدش تا خشک بشه و کاملا بی رنگ بشه اگه چسب بی رنگ نشه و عجله کنید بعد از ادامه کار به مشکل می خورین و ورق طلاتون شروع می کنه به اکسیده شدن و رنگش تغییر می کنه وقتی بی رنگ شد ورق طلا را روش بذارید و با دست بکشید روش تا بچسبد .
 
 
حالا با یک دستمال کاملا بکشید روی کار هر جا که چسب نبوده کاملا ورق طلا کنده میشه اگر جائی هم بخاطر زدن چسب زیادی ورق طلا چسبیده یک گوش پاک کن کوچیک را نم کنید و بکشید روش به راحتی پاک میشه.
 

مقداری رنگ اکرولیک ترنسپرنت (رنگ دلخواه ) را توی یک ظرف بریزید و با قلم مو روی کار بکشید اگر نمیتونید سریع کار کنید بهتره که تکه تکه این کار را انجام بدید یک تکه از ظرف را رنگ بزنید و روش را تا خیس هست ورق طلا بچسبونید بعد تکه بعد را رنگ بزنید رنگ اکرولیک سریع خشک میشه.

 

 

باز با یک دستمال کاملا بکشید روی کار که اضافهای ورق طلا کاملا جدا بشه و بریزه بعد یک رنگ اکرولیک معمولی را با قلم مو بزنید روش این هم زود خشک میشه.

الان وقت کار آخره وارنیش دو جزئی را درون یک ظرف میذاریم روی حرارت تا داغ بشه بعد در میاریم به اندازه مساوی در یک ظرف میریزیم  و مخلوط می کنیم و با قلم مو نرم روی کار میزنیم و میگذاریم خشک بشه اینجا باید قید قلم موتون را بزنید چون من قیدشون را زدم. 


کارتون آماده است این کار را میشه شست ولی توی آب نباید خیسش کرد مثل ظرفای معمولی بشورینش تو ماشین هم نذارینش .
 

موضوعات مرتبط: هنرها و کارهای دستی (25)

نوشته شده در یکشنبه سوم آبان ۱۳۸۸ساعت 23:35 توسط شاپرک|      قالب ساز آنلاین